BOS.al

Faqe instagrami në shitje, cfarë duhët të dini para se ta blini

faqe instagrami në shitje

Shumica prej jush që po lexoni këtë blog ndoshta po mendoni të bleni një faqe Instagrami në shitje për biznesin tuaj me mendimin që nëse e bleni do keni shitje dhe sukses në biznesin që doni të rrisni. Ne do ju listojmë më poshtë të gjitha arysjet se pse nuk duhet të bleni një faqe … Read more

Nesër Whatsapp bën ndryshimin e madh, ja cfarë duhet të dini

Whatsapp bën ndryshimin e madh

Whatsapp bën ndryshimin e madh neser për 2 milion pordoures! Ndryshimet lidhen kryesisht me mënyrën e ndërveprimit të bizneseve me klientët. Që kur përdoruesit u njoftuan në Janar, ka pasur shqetësim në lidhje me mundësinë e rritjes së ndarjes së të dhënave me kompaninë mëmë të WhatsApp, Facebook, por kjo nuk do të ndryshojë. Përdoruesit … Read more

Cilat janë algoritmet e Google ?

si të rënditemi të parët

Algoritmet e Google janë një sistem kompleks i përdorur për të marrë të dhëna nga indeksi i tij i kërkimit dhe për të dhënë menjëherë rezultatet më të mira të mundshme për një pyetje. Motori i kërkimit përdor një kombinim të algoritmeve dhe faktorëve të shumtë të renditjes për të ofruar faqe në internet të renditura sipas rëndësisë në faqet e … Read more

Si të përdorni profilin tuaj në Instagram për më shumë shitje

Instagram ka qenë prej kohësh një mjet i popullarizuar i marketingut, me shumë marka në të gjithë botën që tani e përdorin atë për të gjetur dhe bashkëpunuar me ndikuesit e mediave sociale dhe për të përdorur zërat e tyre të vendosur për të gjeneruar shitje dhe për të rritur ndërgjegjësimin. Pa dyshim, ndërtimi i … Read more

Instagram bën ndryshimin e rradhës , LIVE deri në 4 persona

live të 4 personave

Instagram do të zgjerojë transmetimet Live për të akomoduar më shumë se persona në një transmetim të vetëm. Platforma lançoi Live Rooms,ku do kemi mundësine të ndjekim live të 4 personave. Instagram thotë se shpreson të hapë më shumë mundësi për përdoruesit duke hostuar biseda, tutoriale apo shfaqje. Opsioni i ri është i disponueshëm nga … Read more

Cili është qëllimi i marketingut dhe pse kemi nevojë për marketing ?

marketingu

Marketingu është procesi i interesimit të njerëzve për produktin ose shërbimin e kompanisë suaj. Kjo ndodh përmes hulumtimit të tregut, analizës dhe kuptimit të interesave të klientit tuaj ideal. Marketingu ka të bëjë me të gjitha aspektet e një biznesi, përfshirë zhvillimin e produktit, metodat e shpërndarjes, shitjet dhe reklamat. Marketingu modern filloi në vitet 1950 kur njerëzit … Read more

Linkedin nis testimin e reklamave ne Linkedin Stories

linkedin nis një provë të reklamave

LinkedIn ka njoftuar se ka nis një provë fillestare të reklamave në LinkedIn Stories, pasi ka botuar Stories për të gjithë përdoruesit përsëri në shtator . Siç shpjegohet nga LinkedIn : ” Sot, ne jemi të ngazëllyer të njoftojmë se po testojmë Stories Ads me një numër të kufizuar reklamuesish në një beta të mbyllur me të gjithë anëtarët në të gjithë botën. Stories Ads … Read more

Ja cili është fituesi më i mirë i vitit në YouTube

youtube trends in 2021

Epo, një fëmijë në veçanti – Forbes ka publikuar listën e saj vjetore të fituesve më të mirë në YouTube , e cila, kryesohet si fituesi më i mirë i vitit edhe një herë, drejtohet nga Ryan Kaji, i kanalit gjithnjë të njohur ‘ Ryan World ‘, i cili tani është vetëm 9 vjeç. Koha për përkujtimin … Read more

Facebook dhe Instagram bëjnë veprimin e papritur në Evropë

facebook dhe instagram

Facebook do të çaktivizojë disa shërbime në aplikacionet Messenger dhe Instagram për qytetarët në Evropë, për t’u siguruar që ato të jenë në përputhje me ndryshimin e rregullave të privatësisë. Nga 21 dhjetori, aplikacionet e mesazheve do të përshtaten me rregullat e BE-së, të njohura si direktiva ePrivacy. Facebook ka vendosur të çaktivizojë disa opsione … Read more

Si të mbyllim një Instagram

Si të mbyllim Instagram

Si të mbyllim Instagram ? Për të fshirë llogarinë e Instagram-it, shkoni në Instagram.com dhe hyni në llogarinë tuaj. Më pas, zgjidhni emrin e llogarisë që ndodhet në cepin e djathtë lart dhe klikoni Edit Profile. Në faqen që do të hapet, zbrisni poshtë derisa të shihni “I’d like to delete my account.” Instagram do t’ju pyesë se … Read more