BOS.al

Faqe instagrami në shitje, cfarë duhët të dini para se ta blini

faqe instagrami në shitje

Shumica prej jush që po lexoni këtë blog ndoshta po mendoni të bleni një faqe Instagrami në shitje për biznesin tuaj me mendimin që nëse e bleni do keni shitje dhe sukses në biznesin që doni të rrisni. Ne do ju listojmë më poshtë të gjitha arysjet se pse nuk duhet të bleni një faqe … Read more

Si të përdorni profilin tuaj në Instagram për më shumë shitje

Instagram ka qenë prej kohësh një mjet i popullarizuar i marketingut, me shumë marka në të gjithë botën që tani e përdorin atë për të gjetur dhe bashkëpunuar me ndikuesit e mediave sociale dhe për të përdorur zërat e tyre të vendosur për të gjeneruar shitje dhe për të rritur ndërgjegjësimin. Pa dyshim, ndërtimi i … Read more

Instagram bën ndryshimin e rradhës , LIVE deri në 4 persona

live të 4 personave

Instagram do të zgjerojë transmetimet Live për të akomoduar më shumë se persona në një transmetim të vetëm. Platforma lançoi Live Rooms,ku do kemi mundësine të ndjekim live të 4 personave. Instagram thotë se shpreson të hapë më shumë mundësi për përdoruesit duke hostuar biseda, tutoriale apo shfaqje. Opsioni i ri është i disponueshëm nga … Read more

Ja si përputhen procesori i3 me i5 dhe pse duhet ta ndryshoni

përputhen procesori i3 me i5

Në shumicën e kompjuterëve laptopë dhe disa modeleve desktop, CPU është në të vërtetë e integruar me pllakën amë, duke e bërë të pamundur zëvendësimin.  2. Foleja e procesorit mund të mos jetë e përputhshme. Në varësi të modeleve specifike të procesorit , foleja (ku procesori përshtatet në pllakën amë) mund të mos përshtatet si i3 ashtu edhe i5. Sigurohuni që të blini një CPU që do të funksionojë me portabelin tuaj. Në … Read more

Facebook shton efektet AR dhe sfondet 360 në Messenger

facebook shton efektet

  Facebook po kërkon të ndihmojë përdoruesit e desktopit të Messenger të festojnë sezonin e festave me një seri të re efektesh AR , filtrash dhe sfondesh 360 gradë , efektet e para të llojit të tyre që do të shtohen në versionin desktop të aplikacionit. Përdoruesit kanë qenë në gjendje të shtojnë efekte AR brenda ndërveprimeve të tyre të … Read more

Facebook dhe Instagram bëjnë veprimin e papritur në Evropë

facebook dhe instagram

Facebook do të çaktivizojë disa shërbime në aplikacionet Messenger dhe Instagram për qytetarët në Evropë, për t’u siguruar që ato të jenë në përputhje me ndryshimin e rregullave të privatësisë. Nga 21 dhjetori, aplikacionet e mesazheve do të përshtaten me rregullat e BE-së, të njohura si direktiva ePrivacy. Facebook ka vendosur të çaktivizojë disa opsione … Read more

Si të mbyllim një Instagram

Si të mbyllim Instagram

Si të mbyllim Instagram ? Për të fshirë llogarinë e Instagram-it, shkoni në Instagram.com dhe hyni në llogarinë tuaj. Më pas, zgjidhni emrin e llogarisë që ndodhet në cepin e djathtë lart dhe klikoni Edit Profile. Në faqen që do të hapet, zbrisni poshtë derisa të shihni “I’d like to delete my account.” Instagram do t’ju pyesë se … Read more

20 postimet më të pëlqyera në Instagram

top 20 insta

20 postimet më të pëlqyera në Instagram Cilat postime në Instagram jane me te pelqyera? Cilët influencues kanë gjetur formulën në gjenerimin e pëlqimeve? Gjeni në listën tonë postimet më të pëlqyera në Instagram Nga të gjitha gjërat për të thyer një rekord, fotografia më e pëlqyer në Instagram (duke pasur parasysh se tani ka … Read more

19 llogaritë kryesore më të ndjekura në Instagram

Me rreth 1 miliard përdorues aktivë mujorë , Instagram është një platformë masive dhe jashtëzakonisht e popullarizuar në të gjithë botën. Ne tashmë kemi parë postimet më të pëlqyera në Instagram , por cilat llogari kanë më shumë ndjekës në Instagram? Shkoni poshtë për të zbuluar 20 llogaritë kryesore, duke filluar nga lojtarët e futbollit te muzikantët deri … Read more

Po shqetesohesh sesi te rrisesh audiencen ne Instagram? Mos u shqeteso, nuk je vetem!

Me perpara, ne jemi referuar vetem tek numri i like-ve ne postimet tona ditore si nje indikator i forte i performances. Sot brand-et, menaxheret e tyre jane bere me largpames. Standardi i matjes se performances nepermjet gjurmimit te komenteve, share-ve, audienca e Instagram story, dhe pa harruar DM-te, tregojne performancen e kontentit tuaj. Duke bere … Read more