BOS.al

Le të flasim për projektin tuaj
top 20 insta

20 postimet më të pëlqyera në Instagram

20 postimet më të pëlqyera në Instagram

Cilat postime në Instagram jane me te pelqyera? Cilët influencues kanë gjetur formulën në gjenerimin e pëlqimeve? Gjeni në listën tonë postimet më të pëlqyera në Instagram

Nga të gjitha gjërat për të thyer një rekord, fotografia më e pëlqyer në Instagram (duke pasur parasysh se tani ka një miliard përdorues në muaj , dhe 3.5 miliardë pëlqime në ditë) është ndoshta një nga sfidat më të mëdha.

Ju duhet një vijim (shikoni se kush ka më shumë ndjekës në Instagram këtu ).

20 fotografitë më të pëlqyera në Instagram

* Nëse nuk jeni adhurues i Cristiano Ronaldos ose Kylie Jenner, kjo listë mund t’ju duket shqetësuese.

20. Një selfie e Kylie Jenner

Për të filluar është Kylie Jenner, e cila shfaqet në këtë listë më shumë se çdo person tjetër. Këtu ajo është me një pamje mjaft të drejtpërdrejtë të vetes duke pozuar para kamerës.

19. Kylie Jenner dhe Travis Scott

Dhe është Kylie përsëri prapa në moshën 19 vjeç. Kjo pamje mjaft provokuese është e Kylie Jenner dhe Travis Scott, babai i foshnjës së saj, Stormi.

18. Kylie dhe vajza e saj

Tri herë një sharm, është Kylie në  vendin e 18, dhe prezantimi ynë i parë për Stormi.

17. Cristiano duke u stervitur

Tjetra është futbollisti Cristiano Ronaldo. Një nga atletët më të famshëm në botë, ai ka qenë gjithashtu një peng i kësaj liste ndër vite.

16. Kylie kthehet

Këtu ajo është përsëri (dhe ne në asnjë mënyrë nuk kemi mbaruar ende me paraqitjet e saj). Në këtë shkrepje paraqitet ajo dhe Travis Scott.

15. Postimi i fundit i Kobe Bryant në Instagram

Çfarë do të kishte qenë një post mjaft i padëmshëm të bëhej diçka shumë më tepër pas vdekjes së papritur të Bryant. Një mesazh mbështetjeje dhe respekti për lojtarin tjetër LeBron James, komentet tani janë të mbushura me mesazhe me mesazhe të përzemërta si James ashtu edhe Bryant.

14. Gëzuar Ditëlindjen, Z. Ronaldo

Postimi i dytë i Cristianos në listë. Këtu ai po feston ditëlindjen me familjen e tij.

Prisni që shumë prej postimeve të tij të shfaqen në këtë listë shumë shpejt.

13. Stormi kujdeset për Kylie

Postimi ynë i 5-të Kylie tani, këtë herë është një video ku shfaqet vajza e saj Stormi.

12. Selena Gomez  me miqtë e saj

Një postim i mëparshëm i Selena Gomez dikur ishte më lart në këtë listë, por u shty nga një vezë e dytë dhe kjo foto.

Fotoja është e Selena Gomez në plazh duke festuar fejesën e shoqes së saj më të mirë dhe duket saktësisht si një foto që miqtë tuaj do të bënin gjatë verës.

11. Selena Gomez në Itali

Një tjetër Selena Gomez, por jo e fundit. Postimi ynë më i fundit në listë e sheh Gomez duke pozuar buzë një lumi në Itali.

Për çfarëdo arsye, njerëzit nuk mund të ngopen me Selena në Instagram.

10.  ‘The Rock’

E bëri lajmin në të gjithë botën, dhe ka qenë një hit i madh edhe në Instagram. Hyrja jonë më e re në listë është nga dasma e Dwayne Johnson.

Fotografia në vetvete është një pamje super e gëzueshme dhe tërheqëse e çiftit të lumtur në Hawaii.

9. Koha e banjës me flluska me Jenners

Ende jo postimi i fundit i Jenner në listë, këtë herë është një foto e bukur e vajzës së saj e rrethuar nga flluska. Ky post është gjithashtu më i fundit i postuar në listën tonë.

8. Lebron James i thotë lamtumirë Kobe Bryant

Bota ishte e shushatur nga vdekja e Kobe Bryant. Në një postim emocional, LeBron James ia derdh zemrën ndërsa flet për shokun e tij të sportit.

7. Mbjellja e pemëve për pëlqime

Ngjashëm me vendin tonë të parë në këtë listë, ky post është një i porsaardhur që shfaqet drejt e në hije.

Pjesë e një sipërmarrje për të mbjellë më shumë pemë , postimi premton të përkthejë pëlqimet në pyje. Në një kohë me mjedisin që është një temë kaq e madhe, nuk është për t’u habitur që kjo ka arritur në një pozitë të lartë këtu.

Ende në ditët e para, por a mund të jetë ky një pretendent për vendin e parë?

6. Gëzuar ditëlindjen, Travis Scott

Tjetra kemi një postim tërheqës nga Kylie Jenner ku ajo i uron ditëlindjen Travis Scott, babait të fëmijës së tyre.

5. Jennifer Aniston me disa miq të njohur

Postimi i saj i parë dhe tashmë në 20 të parët e të gjitha kohërave. Jennifer Aniston mblodhi bashkë-yjet e saj të miqve  për një foto komode në Instagram. Megjithëse nuk është cilësia më e mirë, është provuar masivisht popullor dhe nxiti raporte të lajmeve nga e gjithë bota.

Aniston theu gjithashtu një rekord, duke u bërë personi më i shpejtë për të marrë 1 milion ndjekës në prag. Bëma i mori asaj vetëm pesë orë e 16 minuta, rekord i konfirmuar nga Guinness World Records.

4. Kylie Jenner dhe Stormi.

Ky është postimi i 8-të i Kylie në 20 listat më të mira, dhe është më e pëlqyera deri më tani.

Ajo është shefi i Instagramit, nuk ka dyshim për këtë. Dhe ajo mbajti rekordin për foton më të pëlqyer në Instagram për një kohë mjaft të gjatë (341 ditë) gjithashtu me këtë postim.

Pastaj erdhi një kohë e gjatë veza. Ajo u rrëzua nga vendi i saj i parë nga një foto e një veze të mirëfilltë. Ndërsa ky post mbeti në vendin e dytë për një kohë të gjatë pas kësaj, disa fotografi më shumë e kanë kapërcyer atë gjithashtu.

3. Familja e Chadwick Boseman njofton vdekjen e tij

Bota u trondit kur dëgjoi për vdekjen e Chadwick Boseman nga kanceri në moshën 43 vjeç. Familja e tij përdori llogarinë e tij në Instagram për të njoftuar vdekjen e tij dhe për të bërë homazhe për aktorin tepër të talentuar.

2. Postimi i fundit i XXXTentacion në Instagram

Ky ishte postimi i fundit nga reperi XXXTentacion para vdekjes së tij në qershor 2018.

Në fakt është fotografia e vetme në burimin e tij në Instagram.

Eerily, një video muzikore u publikua pas vdekjes në të cilën reperi merr pjesë në varrimin e tij.

1. Një vezë.

Kjo foto e një veze theu rekordin e Kylie Jenner në Instagram nga një goditje e gjatë, me mbi 50 milion pëlqime në kohën e shkrimit.

Llogaria world_record_egg filloi një fushatë për të vendosur rekordin botëror për postimin më të pëlqyer në Instagram dhe ishte një ftesë që njerëzit thjesht nuk mund ta refuzonin.

Llogaria ishte e suksesshme dhe nuk kishte nevojë të krijonte shumë audiencë për ta bërë atë.

Veza e pacipë madje mori një përgjigje nga vetë Kylie.

Kishte shumë spekulime se kush ishte pas vezës, dhe me kalimin e kohës veza filloi të plasaritej.

Fjalë për fjalë, ajo postoi fotografi të tij duke u plasur.

Zbulimi i madh erdhi gjatë Super Bowl kur u zbulua që Hulu kishte partneritet me vezën për të rritur ndërgjegjësimin rreth shëndetit mendor.

Veza e bukur, nëse na pyet.

Faleminderit Wikipedia për sigurimin e postimeve në këtë listë.