BOS.al

Le të flasim për projektin tuaj

19 llogaritë kryesore më të ndjekura në Instagram

Me rreth 1 miliard përdorues aktivë mujorë , Instagram është një platformë masive dhe jashtëzakonisht e popullarizuar në të gjithë botën.

Ne tashmë kemi parë postimet më të pëlqyera në Instagram , por cilat llogari kanë më shumë ndjekës në Instagram?

Shkoni poshtë për të zbuluar 20 llogaritë kryesore, duke filluar nga lojtarët e futbollit te muzikantët deri te markat.

20. Katy Perry (107 milion ndjekës)

Ylli global i popit Katy Perry është në vendin e 20-të (megjithëse ajo ende ka një nga llogaritë më të ndjekura në Twitter ).

Llogaria e saj është kryesisht foto nga ngjarjet dhe videot e saj muzikore, selfiet dhe përditësimet e përgjithshme të jetës. Ajo gjithashtu mban permledhje kryesore të vizitave të saj në vende rreth botës.

19. Miley Cyrus (116 milion ndjekës)

Tjetra kemi Miley Cyrus, ylli fëmijë qe u bë gjigand i popit.

Cyrus ka një llogari mjaft tipike në Instagram. Shumë selfie, së bashku me pamjet nga fotosesionet dhe pjesëmarrja e saj në ngjarje.

18. Nike (122 milion ndjekës)

Marka jonë e parë në listë, Nike, ka kuptuar qartë se sa e vlefshme është një prania ne social media.

Ai përshtatet dhe ndryshon me markën e tyre, dhe ka një përzierje të mirë të videos dhe fotove.

Me një temë të fortë dhe postime me cilësi të lartë, nuk është për t’u habitur që Nike është një nga markat e pakta që hyn në 20 të parët.

17 Khloe Kardashian (122 milion ndjekës)

Ne kemi të parët nga shumë Kardashians dhe Jenners në këtë listë (jo se kjo do të jetë një surprizë për këdo).

Khloé Kardashian zë vendin e 19-të.

Ajo dhe familja e saj kanë gjetur sukses të madh në platformë, duke e përdorur atë për të postuar në lidhje me jetën e tyre, bizneset dhe aktivitetet.

16. Nicki Minaj (123 milion ndjekës)

Çuditërisht kjo listë ka shumë muzikantë dhe Nicki Minaj është e radhës në listë.

Llogaria e saj pëlqehet thjesht nga sa prisni – shumë fotografi nga turnetë dhe ngjarjet e saj, jeta e saj personale, madje edhe disa nga fansat e saj.

15. Jennifer Lopez (133 milion ndjekës)

Tjetra është Jennifer Lopez. Një tjetër aktor dhe muzikant në listë, Jenni nga blloku gjithashtu bën një përpjekje të drejtë në llogarinë e saj në Instagram.

Me tarifën e zakonshme të fotografive në prapaskenë, promovimit të muzikës dhe videove, JLo gjithashtu ka një sërë Pikat kryesore të Historisë nga ngjarjet që merr pjesë dhe hashtagët që ajo ka krijuar.

14. Taylor Swift (140 milion ndjekës)

Tjetra kemi Taylor Swift, e cila është rastësisht personi më me ndikim në Twitter .

Ashtu si me Katy Perry, suksesi në Twitter nuk përkthehet domosdoshmërisht duke u rritur në krye të listës në Instagram.

Thënë kjo, Swift është një postuese shumë më produktive në Instagram sesa Twitter, me Pikat kryesore të Historisë, shkrepje nga shfaqjet dhe promovime të punës dhe aktiviteteve të saj më të fundit (së bashku me selfiet e zakonshme dhe postimet personale të jetës).

13. Kendall Jenner (141 milion ndjekës)

Tjetra kemi modelin Kendall Jenner.

Llogaria e saj është mjaft e drejtpërdrejtë, përmban promovim të fotosesioneve dhe punës së saj të modës, selfie dhe fotografi të jetës së saj private.

12. Neymar (143 milion ndjekës)

Futbollisti ynë i parë në listë, dhe vetëm duke u futur në dhjetëshen e parë, është Neymar. Ai aktualisht është një sulmues për Paris Saint-Germain.

Çuditërisht për një yll sporti llogaria e tij është plot me fotografi të tij duke luajtur futboll, duke u shoqëruar me njerëz të tjerë të famshëm dhe duke jetuar në përgjithësi jetën e lartë.

11. National Geographic (146 milion ndjekës)

Një markë tjetër në listë është National Geographic, revista natyra.

Instagram është, sigurisht, një platformë vizuale, kështu që National Geographic ka përfituar plotësisht duke postuar foto nga fotografët e tyre.

Imazhe dhe video mahnitëse nga e gjithë bota kanë qenë befasisht të njohura për përdoruesit.

10. Justin Bieber (150 milion ndjekës)

Ja Biebs. Duke qenë një nga yjet më të mëdhenj të pop-it në planet, nuk është për t’u habitur që ai bëri listën.

Llogaria e tij është pak më budalla se yjet mesatarë të pop-ut, duke përfshirë fotot e tij duke u shoqëruar me shokë të famshëm, versione vizatimorë të tij dhe, natyrisht, shakanë e tij të shtatzënisë në Fools April.

9. Beyoncé (155 milion ndjekës)

Tjetra kemi vetë Mbretëreshën Beu.

Së bashku me renditjen e lartë në listë, njoftimi i saj i shtatzënisë ishte dikur postimet më të pëlqyera në Instagram.

Llogaria e saj në vetvete është mjaft e drejtpërdrejtë, duke përfshirë pjesën më të madhe të paraqitjeve të saj dhe punën profesionale, me disa postime më personale midis tyre.

8. Lionel Messi (168 milion ndjekës)

Tjetra kemi futbollistin Lionel Messi, kapitenin e Barcelona FC dhe ekipin kombëtar të futbollit argjentinas.

Një nga lojtarët më të famshëm në botë, Instagrami i tij është ai që ju mund të prisni: pamje nga ai duke luajtur, një vështrim në jetën e tij personale dhe një pasqyrë në ngjarjet e tjera që ai merr pjesë.

Gjithashtu, ai qen i pabesueshëm.

7. Kim Kardashian (191 milion ndjekës)

E dyta për të fundit Kardashian ose Jenner në listë dhe, pa dyshim, më e famshmja.

Llogaria e saj është, pa dyshim, mjaft e ngjashme me ato të anëtarëve të familjes së saj. Shumë fotografi nga modelimi i saj dhe ngjarjet që merr pjesë, së bashku me gjëra personale si fotot e vjetra të familjes.

6. Selena Gomez (195 milion ndjekës)

Një ndeshje e rregullt në listën më të pëlqyer të postimeve në Instagram , është muzikantja dhe aktori Selena Gomez.

Llogaria e saj është tarifa e zakonshme e yjeve të pop-it për selfie, vetë në ngjarje, fotografi të miqve të saj, por gjithashtu përfshin disa postime politike rreth temave si të drejtat e grave.

5. Kylie Jenner (200 milion ndjekës)

Pavarësisht se nuk hyri në pesë të parat, Kylie Kenner është pa dyshim ylli më i madh në Instagram. Ajo dikur mbante vendin e parë për postimet më të pëlqyera në Instagram , ndërsa ka shënime të shumta në 20 të parat ndërsa flasim.

Vetë llogaria e saj përqendrohet në punën dhe jetën e saj personale, me shumë fotografi për fëmijë dhe foto me partnerin e saj.

4. Dwayne ‘The Rock’ Johnson (203 milion ndjekës)

Mundësi ynë i vetëm dhe i vetëm në 20 të parët është Dwayne ‘The Rock’ Johnson.

Ylli i WWE dhe tani aktori me famë botërore, ai zë vendin e 4-të.

Jo shumë surpriza në llogarinë e tij – ka shumë shkrepje nga xhirimet, fotografitë e tij në palestër dhe postimet në lidhje me familjen e tij.

3. Ariana Grande (206 milion ndjekës)

Muzikanti ynë i fundit në listë është super ylli global Ariana Grande.

Një nga këngëtaret më të famshme dhe më të njohura në planet, është e natyrshme që ajo do të ishte kaq e popullarizuar në Instagram (dhe ajo është gruaja më e ndjekur në Instagram, për tu nisur).

Ushqimi i saj është plot me fotografi të performancës së saj, duke takuar njerëz të tjerë të famshëm dhe përshkrimet tuaja të përgjithshme të të jetuarit në jetën e lartë të muzikës pop.

2. Cristiano Ronaldo (241 milion ndjekës)

Tani arrijmë tek njeriu ynë më i ndjekur në Instagram: futbollisti i shkëlqyeshëm, Cristiano Ronaldo. Sulmues për Juventusin dhe kapiten për ekipin kombëtar Portugez, ai është një nga futbollistët më të mirë që bota ka njohur.

Kur bëhet fjalë për ushqimin e tij, ka pak surpriza. Ka shumë fotografi familjare, fotografi të tij duke luajtur futboll, dhe shumë imazhe të tij në përgjithësi duke përjetuar gjërat e mira në jetë.

Cristiano Ronaldo është gjithashtu personi i parë që arrin 200 milion ndjekës në Instagram. Bukur!

1. Instagram (375 milion ndjekës)

Më në fund, dalja përpara me 300 milion ndjekës, është llogaria zyrtare e Instagram.

Ushqimi i tyre ka një qëllim të qartë – të tregojë njerëzit dhe trendet më të mira dhe më interesante në Instagram. Së bashku me këtë, ata gjithashtu promovojnë përmbajtjen e tyre IGTV që ata dalin dhe krijojnë vetë.

A do dikush ndonjëherë në krye të Instagram-it për ndjekësit?

Epo, nëse një vezë mund të mundë Kylie Jenner , gjithçka është e mundur.