Uncategorized
marketingplusal

Do te mbyllet TIK TOK?

Disa vlerësime e kanë vendosur aplikacionin afër 50 miliardë dollarë, duke pasur parasysh rritjen e tij dhe nr e madh të përdoruesve. Parashikimet zyrtare sugjerojnë që Microsoft, ose ndonjë kompani tjetër, do të duhet të ofroje midis $ 10b dhe 30b $ për të blerë aplikacionin – dhe për krahasim, Instagram raportohet se ka një

Lexo me shume »
Uncategorized
marketingplusal

Si te beni Digital Marketing per StartUp-in tuaj?

You have a startup and you may gain a great success in future too. You might also be having a website for it and, congratulation for having a live website! But let me ask you a hard question? How many people know about your startup? You may say, All the friends and family. But let me

Lexo me shume »
Thenie
marketingplusal

10 Thënie për Suksesin në Biznes!

10. “Rruga drejt suksesit është vazhdimisht në ndërtim e sipër.” – Lili Tomlin (Lily Tomlin) 9. “Suksesi nuk ka sekrete, por është rezultati i përgatitjes, punës së fortë dhe nxënies nga dështimet.” – Kolin Pauell (Colin Powell) 8. “Disa njerëz ëndërrojnë për suksesin, ndërsa të tjerët ngrihen çdo mëngjes për ta bërë atë realitet.” – Ueijn Huizenga (Wayne

Lexo me shume »
Social Media
marketingplusal

Facebook Lancon Messenger Rooms, lufte me Zoom!

Facebook po lancon një seri produktesh të reja për të zgjeruar opsionet e saj në pjesen e video chat. Facebook paralajmëroi Messenger Rooms, një shërbim të ri për video komunikim me deri në 50 persona dhe lejimin e miqve të ju bashkëngjiten në video  thirrje kurdo që ata të dëshirojnë. Facebook po dyfishon numrin e

Lexo me shume »
Kjo është videoja e parë që u postua në YouTube, sot 15 vjet më parë
Social Media
marketingplusal

Ja kush eshte video e 1 qe u postua ne Youtube

Si sot 15 vjet më parë – 23 prill 2005 –  u publikua video e 1 në YouTube nga themeluesi i saj Jawed Karim. Themeluesi i YouTube, Jawed Karim postoi një video 18-sekondëshe të titulluar (Unë në kopshtin zoologjik). Që nga ajo kohe, video është parë mbi 90 milion herë. Deri më sot, është videoja

Lexo me shume »
Uncategorized
tila

Social Media Menaxher

Menaxherët e mediave sociale janë përgjegjës të përfaqësojnë një kompani nëpër media sociale si zëri i vetëm i markës. Ata i përgjigjen komenteve, përpilojnë fushata dhe krijojnë kontent. Këta ekspertë ju ofrojnë organizatave udhëzime të nevojshme për të përmirësuar praninë e tyre online. Me qëllime të qarta si: “përmirësoni trafikun e faqeve në internet” ose

Lexo me shume »
Scroll to Top